Wednesday, April 16, 2008

Z NYC przez Irlandię do Polski


Irlandzkie linie lotnicze Aer Lingus rozpoczęły wiosenną kampanię reklamową w nowojorskiej prasie. W ofercie połączenia do Warszawy i Krakowa z przesiadką w Irlandii. To kolejna alternatywa dla bezpośrednich połączeń LOT oraz innych ofert z przesiadką.

Porównałem ceny. Wybrałem wylot z Nowego Jorku 17 maja, powrót 17 czerwca (strona Aer Lingus jest po polsku). W maju Aer Lingusem z JFK do Warszawy można polecieć za łącznie 808 dolarów - cena zawiera wszystkie opłaty i obejmuje podróż w obie strony. Lecimy przez Dublin. Jak wygląda połączenie z Krakowem? Jest dużo droższe. Te same daty i też transfer przez Dublin - 928 dolarów.

Zobaczmy ceny konkurencji. Na stronie Orbitz rzeczywiście oferta Aer Lingus jest najtańsza, choć za lot JFK-WAW zapłacimy tutaj 915 dol. Warto więc w tym wypadku kupować bezpośrednio na stronie Aer Lingus. Finnair ma na trasie JFK-WAW bilety za 936 dol. przez Helsinki, ale kiedy sprawdzałem, zostało już 8 ostatnich biletów w tej cenie. Dopiero trzeci w kolejności jest LOT, który oferuje bezpośrednie połączenie za 1059 dol.

W przypadku lotów do Krakowa bilety Aer Lingus na stronie Orbitz kosztują 910 $ (czyli taniej niż na stronie przewoźnika! czyżby warszawskie lotnisko było tak drogie?). LOT za rejs z przesiadką w Warszawie każe sobie tu zapłacić 1143$ (zostały ostatnie bilety w tej cenie). Tylko 1$ więcej od oferty polskiego przewoźnika kosztuje lot Deltą, ale trzeba się tu przygotować na aż 2 przesiadki - w Manchesterze i Monachium (na trasie Manchester-Munich-Krakow lot obsługuje Lufthansa).

Photo by Mariusz Poznan

No comments: