Monday, April 14, 2008

Porter tanio łączy Nowy Jork z Toronto


Mała kanadyjska regionalna linia lotnicza Porter Airlines wykorzystuje 6 produkowanych w Kanadzie samolotów turbośmigłowych Bombardier Q400. Maskotką linii jest Pan Porter - szop pracz.

Porter lata od 31 marca tego roku m.in. z Newark do Toronto (7 dni w tygodniu) na lotnisko City Centre zlokalizowane na wyspie Toronto. Porter jest jedną z dwóch linii korzystających z tego małego lotniska (właściciele linii dużo zainwestowali w to lotnisko, po drodze był proces z władzami miasta, ale to już inna historia). Inauguracyjny rejs odbył się w październiku 2006 z Toronto do Ottawy. Nie obyło się bez protestów okolicznych mieszkańców, którzy - podburzani przez niektórych lokalnych polityków - przestrzegali przed negatywnym wpływem lotniska na okolicę.

Inne trasy to połączenia wewnątrz Kanady - z Toronto do Ottawy, Montrealu, a wkrótce też do Quebec City, zaś sezonowo do Halifax i Mont Tremblant.

Przykładowa cena z Newark do Toronto: (z ponad miesięcznym wyprzedzeniem) EWR-YTZ ok. 260 dolarów kanadyjskich. Dla porównania bilet na lot Continental w tym samym terminie na tej trasie kosztuje 345 dolarów amerykańskich.

No comments: