Wednesday, June 6, 2007

Najwięcej opóźnień na nowojorskich lotniskach


Tylko 55% samolotów przylatuje na lotnisko w Newark o czasie. Dwa pozostałe lotniska metropolitalne też są pod tym względem na szarym końcu.

Ze wszystkich dużych lotnisk w USA JFK, LaGuardia i Newark Liberty odnotowują największe opóźnienia. Przedstawiciele zarządzającej nimi agencji międzystanowej Port Authority of New York and New Jersey oznajmili, że utworzą specjalną komisję zadaniową, której celem będzie opracowanie sposobów redukcji opóźnień. Niektóre z obecnie dyskutowanych pomysłów to zmiana sposobu naprowadzania samolotów oraz lepsze wykorzystanie pasów startowych.
PA szacuje, że w tym roku przez trzy lotniska metropolitalne przewinie się ok. 107 milionów pasażerów, w tym ok. 30 milionów tylko w sezonie letnim. Agencja ma też nadzieję, że niedawno przez nią zakupione Stewart Airport w Newburgh na północ od Nowego Jorku w przyszłości rozładuje zatłoczenie w regionie metropolii.
Oprócz utworzenia specjalnej komisji PA planuje też wydać 34 miliony dolarów na różnego rodzaju ulepszenia lotnisk metropolitalnych, w tym na zatrudnienie dodatkowych 200 pracowników, zapewnienie lepszej informacji pasażerom oraz zainstalowanie 5000 dodatkowych siedzeń i ławek, na których podróżni będą mogli usiąść podczas oczekiwania na samolot.
Jak wynika z danych Amerykańskiego Departamentu Transportu, w pierwszych miesiącach tego roku przyloty samolotów amerykańskich linii lotniczych były najbardziej opóźnione od 13 lat, czyli odkąd departament zaczął prowadzić tego rodzaju statystyki.
Źródło: NDz

Read about New York's worst airports in the USA in terms of flight delays in "USA Today"

No comments: