Friday, June 29, 2007

Katastrofa w Angoli


Boeing 737 angolańskich linii lotniczych TAAG złamał się w pół tuż po wylądowaniu na lotnisku w M'banza Congo - ok. 300 km na północ od stolicy Angoli - Luandy. 5 osób zginęło.

Samolot wiózł 79 pasażerów. Dziób maszyny odpadł od reszty kadłubu tuż po uderzeniu maszyny w płytę lotniska i poszybował około 50 metrów od samolotu. Przy lądowaniu samolot zahaczył o małą ceglaną chatę na łące tuż przy pasie startowym. W Afryce - na lotniskach z dala od wielkich miast - domy w bezpośrednim pobliżu lotniska to codzienność, a ich mieszkańcy i zwierzęta hodowlane często przebiegają przez pasy startowe.

Tego samego dnia, kiedy doszło do wypadku (24 czerwca), Unia Europejska umieścila linie TAAG na "czarnej liście" przewoźników, którzy nie mogą lądować na lotniskach na terenie UE. Wszystko to ze względów bezpieczeństwa. W sumie na "czarnej liście" widnieją 62 linie z Afryki.

Read it on IHT

1 comment:

Rodrigo said...

Oi, achei teu blog pelo google tá bem interessante gostei desse post. Quando der dá uma passada pelo meu blog, é sobre camisetas personalizadas, mostra passo a passo como criar uma camiseta personalizada bem maneira. Até mais.