Tuesday, August 28, 2007

Nowe loty AA z JFK do Europy


Linie lotnicze American Airlines od 29 października rozpoczną pierwsze, a 7 kwietnia przyszłego roku drugie regularne połączenie pomiędzy lotniskiem Kennedy'ego w Nowym Jorku a Londynem-Stansted. To poszerzenie dotychczasowej oferty Nowy Jork-Londyn - AA latają już z JFK na Heathrow 6 razy w tygodniu.

American Airlines Set To Push More Planes Through JFK

Nowe połączenie może okazać się szczególnie atrakcyjne cenowo dla Polaków podróżujących do Polski z Nowego Jorku. Bilet na początek grudnia kosztuje 568 dolarów (Orbitz.com). A z lotniska London-Stansted latają do kraju tani przewoźnicy: Ryanair, Centralwings i SkyEurope.

Między JFK i Newark a Londynem Stansted kursują już od 2005 roku linie lotnicze dla biznesmenów (na pokładzie tylko klasa business) Eos i MaxJet. W barwach AA na Stansted latać będą Boeingi 767-300.

Nowa oferta AA ma związek z oddaniem w środę do użytku po remoncie jednego z dwóch terminali używanych przez American Airlines (nr 9) na lotnisku JFK. W maju linie zaczną latać do Mediolanu i Barcelony. Do listopada 2001 r. AA latały do "stolicy włoskiej mody" z Chicago, ale nie było dotąd połączenia bezpośredniego z Barceloną. Z nowymi rejsami AA latać będzie z JFK na 26 lotniska zagraniczne.

Na zdjęciu terminal 8 - również używany przez AA.

Read here on the new international connections from JFK by American Airlines
See the announcement at London Stansted Airport website

Z kolei Delta Airlines planuje uruchomić połączenie między Salt Lake City a Paryżem, a United Airlines od 19 października wystartuje z nową ofertą w klasie business (m.in. rozkładane do pozycji łóżka fotele) na trasie Washington/Dulles - Frankfurt.

No comments: