Tuesday, July 10, 2007

AirTran - wrażenia z lotuKilka podsumowań z naszej wycieczki.


Nowy Jork-Newport News/Williamsburg-Nowy Jork (LGA-PHF-LGA)
Samolot Boeing 717
cena: 69 $ (one person/one way)


Kupując bilet nie na stronie Airtran.com (np. travelocity) nie ma możliwości wyboru miejsca przy rezerwacji. Możliwość taka występuje dopiero później - po uzyskaniu potwredzenia rezerwacji - ale wtedy za dopłatą 5 $ za miejsce i 15 $ za miejsce w exit row.
Mieliśmy losowo przydzielone miejsce w rzędzie 27, dość z tyłu samolotu, ale okazało się, że 3-osobowa rodzina nie może siedzieć przy wyjściu awaryjnym, dlatego stewardesa poprosiła nas o zamianę - mieliśmy tym szczęśliwym zbiegiem okoliczności najwygodniejsze miejsca w samolocie z dużą przestrzenią na nogi. Szkoda, że lot trwał tylko 50 minut.
AirTran udostępnia wszystkim pasażerom za darmo słuchawki (do wzięcia) i dostęp do ponad 100 kanałów radia satelitarnego XM. W jedną stronę serwowano napoje i herbatniki cynamonowe, w drugą napoje i precelki.
W drodze powrotnej było już znacznie gorzej - rząd 29 to przedostatnie fotele w samolocie. Silnik miałem za oknem i buczenie słychać było nawet przzez słuchawki. Na szczęście przy tak krotkim locie dało się przeżyć, a już zupełną rekompensatą był przelot nad Manhattanem tuż przed lądowaniem na LaGuardii z doskonałym widokiem na Empire State Building, Central Park i Yankee Stadium. Samolot lądował na lotnisku od strony północnej, tak więc po przzeleceniu nad Manhattanem zrobił nawrót.
Na lotniskach bez problemów, zostawiliśmy sobie dużo czasu na dojazd na LaGuardię i przejście przez security. TSA nie robiło Kasi problemów z "nieściągalną" bransoletką, nawet żartowali, że będą musieli ją przeciąć. Na lotnisku w Virginii bez żadnych komplikacji, poza wylaną w plecaku wodą (z naszej winy). Małe lotnisko, podróż taksówką z 30 minut do Williamsburga kosztowała jakieś 36 dolarów. W drugą stronę - z Yorktown - to już było na lotnisko bliżej - niecałe 20 dolarów. Już będąc z powrotem na LGA rochę się naczekaliśmy na plecak, bo puścili na jednym pasie bagaże chyba z 3 różnychn samolotów. Aha, i jeszcze z 5 minut czekaliśmy na zadokowanie przy rękawie, bo wcześniejszy samolot Airtran nie zdążył "odbić" od terminala.
A wszystko bije cena lotu: 69 dolarów za osobę w jedną stronę.
Pociąg Amtrak jedzie tam z 5-6 godzin, a do tego trzeba się przesiadać.

No comments: