Friday, December 18, 2009

Nie będzie strajku BA na święta!!!

Sąd zakazał BA strajku. Dyrekcja linii zaskarżyła decyzję związkowców popierającą strajk, tłumacząc, że w głosowaniu pocztowym nad proponowanym strajkiem wzięło udział wielu byłych pracowników już nie zatrudnionych w British Airways.

Pokrzyżować plany podróżnym mogą wciąż jednak warunki pogodowe.

Oto komunikat BA:

OŚWIADCZENIE BRITISH AIRWAYS


Cieszymy się, że dzięki postanowieniu sądu naszym klientom nie grozi już świąteczny strajk. Jest to decyzja, która z pewnością ucieszy tysiące rodzin w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

Nigdy nie było potrzeby strajku i mamy nadzieję, że Związki wykorzystają tę okazję by zastanowić się chwilę zanim zdecydują o podjęciu następnych kroków. Uważamy, że społeczeństwo też tego oczekuje.

Jesteśmy również przekonani, że w ostatnich dniach Związki lepiej zrozumiały nasze stanowisko i sposoby, które pozwolą nam wyjść z impasu.

Oczywiste stało się też, że nasi klienci nie uwierzyli, aby przypominająca stare czasy waleczna postawa związków zawodowych wniosła coś w nasze wysiłki do przywrócenia rentowności British Airways. A sukces finansowy jest niezbędny do budowania linii zgodnych z oczekiwaniami klientów i zapewniających naszym pracownikom długofalowe możliwości rozwoju.

No comments: