Sunday, March 2, 2008

LOT na targach turystycznych w Nowym Jorku

Polskie Linie Lotnicze LOT zaprezentowały swoją ofertę podczas jednej z największych imprez promocyjnych branży turystycznej w USA.


Impreza pod patronatem "New York Timesa" odbywa się co roku, ale podczas ubiegłych edycji nie brała w nim udziału żadna firma z Polski. "W tym roku wypełniliśmy tę lukę i wraz z naszymi partnerami – Orbisem, Polską Organizacją Turystyczną i American Travel Abroad – utworzyliśmy wspólne stoisko" – powiedziała "Nowemu Dziennikowi" Renata Szczęch, dyrektor przedstawicielstwa PLL LOT na teren obu Ameryk.
Od piątku do niedzieli odwiedzający New York Times Travel Show i zatrzymujący się przy polskim stoisku mogli zapoznać się nie tylko z ofertą bezpośrednich połączeń do Polski naszego krajowego przewoźnika, ale silną siatką połączeń przez Polskę na wschód – zwłaszcza do Rygi, Wilna i Tallina. "Rozmawiałam z wieloma gośćmi targów i byłam bardzo mile zaskoczona, jak bardzo ludzie zupełnie z Polską niezwiązani kojarzą nasz kraj" – mówi Szczęch. Dużym powodzeniem cieszyły się gadżety LOT-u – foldery z płytami CD, czapeczki, a także krówki w papierkach z logo naszej linii.
Stoisko odwiedził w sobotę Andy Patsalides – przedstawiciel Boeinga na Europę. LOT w Jacob Javits Convention Center promował także obsługę połączeń do USA i Kanady, które w niedalekiej przyszłości obsługiwały będą nowe maszyny Dreamliner 787. Docelowo na trasach atlantyckich latać będzie aż 12 tych samolotów.

W 1989 r. LOT był pierwszym przewoźnikiem z Europy Wschodniej, który rozpoczął przeloty samolotem Boeing 767 do USA i Kanady.

1 comment:

Marcin said...

Nareszcie, az zal bylo patrzec, jak na tej imprezie brakuje jakiegokolwiek polskiego akcentu. Chodzilem na nia co rok, 2 lata temu wycieczki do Polski mieli w swojej ofercie Czesi.