Tuesday, August 18, 2009

SkyEurope nie leci z Wiednia


Zakaz lotów dla tanich linii lotniczych SkyEurope z lotniska w Wiedniu. Władze portu Wien-Schwechat (VIE) uzasadniają odmowę obsługi samolotów SkyEurope nieuregulowanymi należnościami. W związku z tym samoloty słowackiego przewoźnika lądują od piątku wieczorem w Bratysławie, a do/z Wiednia pasażerowie dojeżdżają autobusami. Taka sytuacja może potrwać do środy.

Telewizja austriacka ORF poinformowała we wtorek, że od piątku nie odbyły się żadne rozmowy pomiędzy SkyEurope a władzami lotniska. Peter Kleemann, rzecznik lotniska, stwierdził, że operator Wien-Schwechat jest gotowy do rozmów, jednak linia musi uregulować zaległe opłaty.

Z kłopotów konkurencji chce skorzystać WizzAir. Węgierska tania linia lotnicza z amerykańskim kapitałem zaproponowała poszkodowanym pasażerom SkyEurope alternatywne rejsy swoimi samolotami z Budapesztu lub Pragi za jedną sztywną cenę 30 euro (wszystkie opłaty wliczone). Według dziennika Die Presse WizzAir planuje rozpocząc loty z Bratysławy we wrześniu - będzie tam stacjonować dwa swoje samoloty. Na problemach SkyEurope korzystają też austriaccy przewoźnicy Austrian Airlines oraz Niki.

W czerwcu SkyEurope uzyskał na Słowacji ochronę przed wierzycielami. W lipcu linie poinformowały o pozyskaniu nowego inwestora.

Zdjęcie pochodzi ze strony: www.airplane-pictures.net

No comments: