Wednesday, July 22, 2009

Jet Air będzie latał do Drezna

Od 7 września 2009 roku samoloty Jet Air będą kursowały codziennie pomiędzy stolicą Saksonii a stolicą Polski z międzylądowaniem w Zielonej Górze.

"Drezno to nasza pierwsza nowa propozycja z przygotowywanej oferty na
sezon jesienny. Kierujemy ją głównie do pasażerów podróżujących służbowo do Warszawy zarówno z Drezna, jak i Zielonej Góry, która od września ponownie zyska nie tylko bezpośrednie połączenie z Warszawą, ale również pierwsze połączenie międzynarodowe – mówi Krzysztof Wicherek, Prezes Jet Air. "Jak zwykle w przypadku naszych połączeń biznesowych, proponujemy rozkład, który umożliwia zorganizowanie dnia pracy w Warszawie i powrót tego samego dnia. Dodatkowo pasażerowie podróżujący z Drezna będą mogli przesiąść się w Warszawie na samoloty innych przewoźników, obsługujących połączenia na wschód od Warszawy".

Rozkład
Połączenie Warszawa – Drezno – Warszawa będzie obsługiwane codziennie od poniedziałku do piątku. Wylot z Drezna przez Zieloną Górę do Warszawy zaplanowano na godzinę 6:35. Po 40 minutach lotu samolot wyląduje w Zielonej Górze, skąd po 15 minutowym postoju o godzinie 7:30 wystartuje do Warszawy. Lądowanie w Warszawie przewidziane jest na godzinę 8:45. W rejs powrotny do Drezna samolot wystartuje o godzinie 18:50. Przylot do Zielonej Góry zaplanowano na godzinę 20:05, a do Drezna na 21:00.

Tymczasem według Gazety Wyborczej Bydgoszcz linia Jet Air zawiesza loty do Berlina, a od przyszłego o połowę zostanie zredukowana liczba rejsów z Bydgoszczy do Warszawy. Prezes bydgoskiego lotniska tłumaczy, że powodem cięć jest zbyt mała liczba pasażerów na tych trasach.

No comments: