Wednesday, July 29, 2009

Ethiopian kupi 12 Airbusów A350 XWB

Ethiopian Airlines, jedne z największych i najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Afryce, podpisały porozumienie o współpracy w związku z zakupem 12 egzemplarzy modelu Airbus A350 XWB i zostały tym samym nowym klientem Airbusa. Linia lotnicza zdecydowała się na wersję A350-900, którą zamierza wprowadzić do eksploatacji w połączeniach między węzłem linii w Addis Abebie, a miastami w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji.

Rodzina samolotów A350 XWB stanowi odpowiedź Airbusa na powszechny na rynku popyt na wydajny, szerokokadłubowy samolot średnich rozmiarów o dalekim zasięgu. Zasięg A350 XWB wynosi 15 400 km (8300 mil morskich). Samolot jest oferowany w trzech podstawowych wersjach pasażerskich.

A350 wyróżnia się najszerszym kadłubem w swojej kategorii, oferuje niespotykany dotychczas poziom komfortu oraz najniższe koszty operacyjne i najniższy koszt na pasażerokilometr w tym segmencie rynku. Samolot zasilany jest dwoma silnikami Rolls Royce Trent XWB nowej generacji. Rodzina samolotów A350 XWB ma stanowić rozwiązanie problemów związanych
z rosnącymi cenami paliwa, coraz wyższymi oczekiwaniami podróżnych oraz troską
o środowisko naturalne.

Dotychczas potwierdzone zamówienia na 493 egzemplarze samolotu A350 XWB złożyło 31 klientów.

No comments: