Wednesday, February 6, 2008

Nowojorskie lotniska najbardziej spóźnialskie

To już od kilku lat nie jest niespodzianką. W kolejnych rankingach punktualnych odlotów i przylotów wszystkie trzy lotniska w nowojorskiej metropolii zajmują niechlubne podium.

Według danych za rok ubiegły najwięcej spóźnień spoźród 32 monitorowanych pod tym względem największych lotnisk w USA zanotowano na La Guardii. Niecałe 60 % rejsów (58,48) odlatujących/przylatujących było na czas. Newark był drugi (59,45%), a JFK trzecie (62,84%). w porównaniu z rokiem 2006 Newark z LaGuardią zamieniły się miejscami w rankingu, a lotnisko Kennedy'ego "wskoczyło" z czwartego na trzecie miejsce.
A jeszcze w 2002 r. ogólny wskaźnik punktualności rejsów dla trzech nowojorskich lotnisk wynosił solidne, choć nie idealne 80%.

Wyróżniono także najczęściej i najbardziej spóźniające się indywidualne połączenia. Wśród nich prym wiedzie wieczorny rejs przylatujący na La Guardię z Minneapolis (Northwest 522), który w ub.r. był spóźniony 93,33 proc. czasu. Z kolei samolot Continental odlatujący z Newark do Albuquerque w Nowym Meksyku (nr 1697) spóźniał się 92 proc. czasu.

Najgorszą pod względem spóznień amerykańską linią są American Airlines, naajlepsze zaś są obie linie latające na Hawaje - Aloha oraz Hawaiian Air. Ogólny wskaźnik spóznień dla kraju wyniósł 26,6 proc.

No comments: