Tuesday, January 15, 2008

Będą znowu loty do Rzeszowa

Już teraz można rezerwować bilety na bezpośrednie połączenia lotnicze z Nowego Jorku do Rzeszowa. Loty zostaną wznowione w czerwcu.

Bezpośrednie połączenie Rzeszów-Nowy Jork zostało uruchomione w poprzednim sezonie letnim. Rejsy zostały jednak zawieszone na sezon zimowy, ponieważ według LOT po wakacjach liczba pasażerów spadła do poziomu, który nie był dla przewoźnika satysfakcjonujący. Ostatni rejs miał miejsce pod koniec października, mimo że – jak sprawdzałem wówczas w polonijnych biurach podróży – bilety wciąż sprzedawały się świetnie. LOT zapowiedział jednak, że rejsy zostaną wznowione w kolejnym sezonie letnim.
Według rzecznika polskich linii lotniczych Wojciecha Kądziołki w tym roku istnieje szansa na utrzymanie połączenia w rozkładzie rejsów także na okres zimowy. Do końca kwietnia LOT planuje wprowadzić do sprzedaży bilety na zimowe miesiące 2008 i 2009 roku. Jednak – podobnie jak w roku ubiegłym – jest to uwarunkowane zainteresowaniem pasażerów.
LOT postawił także samorządowi Podkarpacia dwa warunki – zwiększenie funduszy na promocję lotów z Rzeszowa za Atlantyk, a także zbudowanie nowego budynku odpraw na lotnisku w Rzeszowie-Jasionce. Teraz odprawy po przylocie do Rzeszowa odbywają się w prowizorycznym kontenerze, w którym nie ma nawet taśmociągu ułatwiającego odebranie bagażu. Narzekają podróżni, a także rodziny oczekujące na bliskich – z konieczności w poczekalni pod gołym niebem.
Samoloty z Nowego Jorku będą latać od 31 maja dwa razy w tygodniu – w sobotę z lotniska JFK o godzinie 22:55, przylot do Rzeszowa jest planowany w niedzielę o godzinie 13:45. Rejsy z Newarku będą startować w środy o godzinie 23:25, przylot do Rzeszowa w czwartki o godzinie 14:20. Samolot z Rzeszowa będzie odlatywał w czwartki (o godz. 17:15, przylot na lotnisko Newark ok. 21:00) i niedziele (odlot o godz. 17:10, przylot na lotnisko JFK ok. godz. 20:55).
"W ubiegłym roku bilety do Rzeszowa sprzedawały się na pniu. Według mnie LOT powinien utrzymać to połączenie przez zimę, bo na pewno znalazłby klientów, nawet gdyby loty były tylko raz na dwa tygodnie"
– uważa Anna Jasowicz, właścicielka biura Ania Travel Agency na Maspeth. Pani Ania porównała nawet dla mnie cenę pierwszego bezpośredniego rejsu do Rzeszowa 31 maja i tego samego dnia z połączeniem przez Warszawę. Ten pierwszy lot jest droższy tylko o ok. 30 dolarów, a do tego ma miejsce w weekend. "Kiedy uruchomiono loty do Rzeszowa, momentalnie spadło wśród naszych klientów zainteresowanie rejsami do Krakowa" – dodaje pani Anna.

No comments: